Polityka i przepisy dotyczące przechowywania energii w Chinach
Nasze produkty rewolucjonizują rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla stacji bazowych, zapewniając niezrównaną niezawodność i wydajność działania sieci.
Chiny zaostrzają swoją politykę klimatyczną i planują wprowadzenie handlu emisjami. W oczekiwaniu na nowe przepisy branża petrochemiczna przygotowuje się realizując zielone inwestycje. Na konferencji Asia Pacific Petroleum Conference (APPEC) dyrektorzy poszczególnych firm przedstawili dokonania firm w zakresie transformacji energetycznej. …
Branża petrochemiczna przyspiesza zieloną transformację w Chinach
Chiny zaostrzają swoją politykę klimatyczną i planują wprowadzenie handlu emisjami. W oczekiwaniu na nowe przepisy branża petrochemiczna przygotowuje się realizując zielone inwestycje. Na konferencji Asia Pacific Petroleum Conference (APPEC) dyrektorzy poszczególnych firm przedstawili dokonania firm w zakresie transformacji energetycznej. …
Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym
Do najbardziej oczekiwanych innowacji w polskiej energetyce przy zakładanym rozwoju mocy wytwórczych OZE zawartych w zapisach Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku (w 2030 roku OZE ma odpowiadać za 32% generowanej energii elektrycznej) należą m . wydajne i nowoczesne technologie magazynowania energii, które obok rozwoju elektromobilności, …
Ważne zmiany w przepisach. Domowe magazynowanie energii …
Domowe magazynowanie energii staje się coraz bardziej popularne wśród prosumentów, zwłaszcza tych korzystających z systemu fotowoltaicznego.W ostatnich latach, dzięki różnym programom wsparcia, takim jak Mój Prąd, coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w urządzenia do przechowywania energii.Dotychczas jednak przepisy ograniczały możliwości …
Polityka klimatyczna i zielona energia w Chinach – podcast
Polityka klimatyczna i zielona energia w Chinach – podcast Chiny ogłosiły, że do 2060 r. osiągną neutralność węglową. W ciągu ostatnich kilku lat udało im się znacznie zredukować zanieczyszczenie powietrza w największych miastach, a obecnie niezwykle dynamicznie inwestują w zielone technologie. Stają się światowym liderem energetyki słonecznej i wiatrowej …
Informator ekonomiczny
Nowe przepisy dzielą osoby zatrudnione w Chinach na trzy kategorie: kategoria A (utalentowani pracownicy); kategoria B (specjaliści); kategoria C (zwykli pracownicy). Do pobytu długoterminowego i pracy w Chinach wymagana jest odpowiednia wiza pracownicza (zezwolenie na pobyt w celu pracy) oraz zezwolenie na pracę.
Magazyn energii elektrycznej
Wybrane regulacje dotyczące magazynów energii elektrycznej w niektórych krajach UE (źródło: Ocena skutków regulacji, projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw, Ministerstwo Energii, 1 października 2018 r., UD320, UC34)Niemcy. Przepisy przewidują rozróżnienie na magazyny połączone z instalacją OZE i …
Weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo energetyczne
Digitalizacja sektora energetycznego. Za przyjęciem nowelizacji Prawa energetycznego, która wprowadza regulacje dotyczące m . magazynów energii głosowało 443 posłów (przeciwko było tylko trzech posłów Konfederacji: Janusz Korwin-Mikke, Jakub Kulesza i Artur Dziambor). Nowelizacja związana jest częściową implementacją unijnej dyrektywy w …
Chiny nie żartują. 230 GW z OZE dołączone do sieci w 2023 roku
W 2022 roku Chiny zatwierdziły 106 GW nowej mocy węglowej, a rząd dysponuje łącznym potencjałem węglowym 200 GW, co sugeruje, że rekordowe poziomy inwestycji w odnawialne źródła energii w tym roku tylko zrównoważą inwestycje Chin w nowe elektrownie węglowe. Znacznie więcej zaangażowania w źródła odnawialne będzie potrzebne, …
Cztery dekady chińskiego horroru, czyli polityka jednego dziecka w ...
Przyjęta w końcu lat 70. XX wieku polityka kontroli urodzeń, to jeden z mroczniejszych okresów komunistycznych Chin. Zmuszanie kobiet do poronień, czy przymusowe sterylizacje, to tylko część tego, co działo się w ChRL. Mówiono o obławach na ciężarne wieśniaczki, które siłą załadowywano na ciężarówki i zawożono do szpitala na przerwanie ciąży.
Fakty dotyczące polityki jednego dziecka w Chinach
Przez ponad 35 lat chińska polityka jednego dziecka ograniczała wzrost populacji kraju. Skończyło się po 2015 roku, gdy demografia Chin została wypaczona z powodu polityki. Chiny nie mają wystarczającej liczby młodych ludzi, aby wesprzeć starzejącą się demografię, a ze względu na preferowanie chłopców, mężczyźni w wieku małżeńskim przewyższają liczebnie kobiety.
Chiny: dwa plus jeden i nie więcej
Polityka jednego dziecka może wydawać się barbarzyńska. Ale coraz więcej Chińczyków uważa ją za słuszną. Łukasz Tarnowski z Pekinu. Świat. Wszyscy na jednego Chiny: dwa plus jeden i nie więcej. 18 lutego 2010. Micah Sittig / Flickr CC by SA. Polityka jednego dziecka może wydawać się barbarzyńska. Ale coraz więcej Chińczyków uważa ją za słuszną. …
Magazyn energii na sprężone powietrze, największy uruchomiono w Chinach ...
W Chinach powstał zaawansowany magazyn energii na sprężone powietrze (CAES), który ma wejść do komercyjnej eksploatacji. Skocz do menu głównego; Skocz do treści; e-magazyny.pl. Menu. Szukaj: Szukaj. Szukaj. aktualności; wywiady; eksperckim okiem; baza wiedzy; O nas; Kontakt; Magazyn energii na sprężone powietrze, największy uruchomiono w …
Baidu vs ChatGPT – Nowa era sztucznej inteligencji w Chinach
Jednak z rosnącą popularnością technologii AI pojawiają się również pytania dotyczące regulacji. Chiny podjęły kroki w celu uregulowania tej branży, wprowadzając przepisy AI w sierpniu. Te przepisy zobowiązują firmy do przeprowadzenia przeglądu bezpieczeństwa i uzyskania zatwierdzeń przed wprowadzeniem produktu na rynek. W ...
Magazyny energii w Europie i na świecie. Jak wypada Polska?
Według włoskiego krajowego stowarzyszenia energii odnawialnej ANIE Rinnovabili pojemność magazynów energii zainstalowanych we Włoszech tylko do końca pierwszego kwartału 2022 roku wyniosła 264 MWh, co dawało wówczas łączną pojemność na poziomie 977 MWh (plus 250 MWh należących do operatora sieci Terna).W biuletynie …
Regulacja sztucznej inteligencji w Chinach
Sztuczna inteligencja w Chinach. W Chinach kwestia konieczności regulacji sztucznej inteligencji po raz pierwszy zaczęła się pojawiać się od 2019 r. Wtedy wystartowała tam aplikacja do zamiany twarzy, która wywołała poważne obawy dotyczące prywatności, ponieważ zawierała funkcje rozpoznawania i odtwarzania ludzkich wizerunków ...
Problemy Demograficzne i Polityka Chin | Przyrost Naturalny w Chinach ...
Przyrost naturalny w Chinach a polityka demograficzna. Pod koniec lat 70. zdecydowano o wprowadzeniu najbardziej ekstremalnej polityki planowania rodziny – polityki jednego dziecka. Zgodnie z nią każda para w Chinach powinna zdecydować się na maksymalne ograniczenie ilości potomstwa. W uchwalonej w 1978 roku konstytucji Chińskiej ...
Kryzys demograficzny w Chinach
W 2020 r. w Chinach urodziło się 12 mln dzieci, w porównaniu z 14,65 mln w 2019 r., co oznacza spadek o 18% rok do roku. Współczynnik dzietności w spadł do 1,3 dziecka na kobietę, czyli istotnie poniżej poziomu zastępowalności pokoleń wynoszącego 2,1. Mimo, że nie doszło do zmniejszenia populacji, władze oczekują, że nastąpi to do 2022-2023 roku. Dane …
Perzyński: Fundamentem energetyki w Chinach jest i będzie atom
Po reformach gospodarczych zapoczątkowanych przez Deng Xiaopinga nastąpił w Chinach wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną. Przez wiele lat była ona wytwarzana w elektrowniach opalanych węglem. Dopiero w latach dziewięćdziesiątych w Państwie Środka zaczęły pojawiać się pierwsze elektrownie atomowe. Przyczyna tego zjawiska była bardzo …
Polityka jednego dziecka w Chinach
Polityka jednego dziecka została wprowadzona w Chinach w 1977 roku. Dlaczego w chinach wprowadzono program kontroli urodzeń? Ponieważ uważano, że należy ograniczyć przyrost naturalny w Chinach. Promowano więc model rodziny 2+1. Posiadanie większej liczby potomków nie było zakazane, ale wiązało się to z wieloma sankcjami i ...
Polityka jednego dziecka w Chinach – Wikipedia, wolna …
Zainspirowany ówczesnymi ruchami antypopulacyjnymi chiński rząd wprowadził politykę w 1977 w celu „złagodzenia społecznych, ekonomicznych i problemów ochrony środowiska w Chinach", twierdząc że polityka miała zapobiec ponad 250 milionom urodzeń do 2000. Polityka budziła kontrowersje zarówno wewnątrz i na zewnątrz Chin ze względu na sposób, w jaki została …
Przepisy ruchu drogowego w Chinach
Przepisy ruchu drogowego w Chinach. W przeciwieństwie do większości krajów świata, w Chinach obcokrajowcy mają bardzo ograniczoną możliwość poruszania się po kraju samochodem. Międzynarodowe prawo jazdy nie obowiązuje. Nie ma także możliwości „wymiany" na prawo jazdy chińskie. Konieczne jest posiadanie prawa dłuższego pobytu na terytorium …