przemysłowej czy
Nasze produkty rewolucjonizują rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla stacji bazowych, zapewniając niezrównaną niezawodność i wydajność działania sieci.
Prawo własności przemysłowej – patenty, znaki towarowe, znak firmowy. Do prawa własności przemysłowej zaliczają się: patenty – udzielane na wynalazki, stanowiące nowe i wynalazcze rozwiązania techniczne (np. patenty na nowy lek, technologię czy urządzenie). Posiadacz patentu ma wyłączne prawo do wykorzystywania, produkowania ...
Prawo własności przemysłowej – obecne i proponowane przepisy
Prawo własności przemysłowej – patenty, znaki towarowe, znak firmowy. Do prawa własności przemysłowej zaliczają się: patenty – udzielane na wynalazki, stanowiące nowe i wynalazcze rozwiązania techniczne (np. patenty na nowy lek, technologię czy urządzenie). Posiadacz patentu ma wyłączne prawo do wykorzystywania, produkowania ...
Ochrona własności przemysłowej „w pigułce"
z płatnościami czy też subskrypcji informacji e-rejestry – umożliwia wgląd do Ksiąg Rejestrowych, uwzględniając w tym jego zmiany w czasie, zgodnie z rozporządzeniem o prowadzeniu rejestrów, oraz złożenie wniosku o wyciąg z rejestru e-wyszukiwarka – umożliwia wyszukiwanie danych publicznych dotyczących przedmiotów własności przemysłowej oraz subskrypcję informacji ...
Nowe prawo własności przemysłowej – czy czeka nas rewolucja?
Nowe prawo własności przemysłowej – czy czeka nas rewolucja? Aktualności Intellectual Property IP Publikacje 13/05/22 Projekt ustawy Prawo własności przemysłowej proponuje szereg ciekawych i korzystnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki.
Posadzka przemysłowa warstwy
Przestrzeganie terminów: Trzeba także pamiętać, że beton musi sieć przez określony czas przed nałożeniem następnej warstwy posadzki przemysłowej czy przed rozpoczęciem eksploatacji. Właściwe dylatacje: Warstwy posadzki powinny być podzielone na mniejsze sekcje przez właściwe umieszczone dylatacje, co pozwoli zapobiec pękaniu betonu …
Dieta przemysłowa – czym jest i kiedy się ją stosuje?
Żywienie przy pomocy diety przemysłowej stanowi metodę wsparcia chorego z wyboru, gdy nie jest możliwym pokrycie pełnej podaży na energię i inne składniki pokarmowe w sposób tradycyjny (np. w chorobie nowotworowej, gdy pacjent traci apetyt, wymiotuje, bardzo chudnie). Według aktualnych rekomendacji żywienie dojelitowe zaleca się rozważyć u …
Profesjonalna Naprawa Posadzki Przemysłowej z CHEMIKOR
Profesjonalna naprawa posadzki przemysłowej gwarantuje trwałość, estetykę i bezpieczeństwo. Odzyskaj pierwotny stan swojej przestrzeni. Czytaj dalej. Poproś o wycenę. Wytrzymałość. Odbudowa i ochrona. Posadzki przemysłowe są poddawane ekstremalnym warunkom eksploatacji, które mogą prowadzić do ich uszkodzenia czy zużycia. Takie uszkodzenia nie …
Czy wiesz, jak rozpoczęła się rewolucja przemysłowa i co się stało?
Przyczyny rewolucji przemysłowej. Koniec feudalizmu zmienił stosunki gospodarcze (z feudalizmem używanym jako użyteczny termin ogólny, a nie twierdzeniem, że w tym momencie w Europie istniał feudalizm w stylu klasycznym). Inne przyczyny rewolucji przemysłowej to: Wyższa populacja z powodu mniejszej liczby zachorowań i niższej …
Polityka Przemysłowa Polski – założenia i wyzwania
Rozwój polskiego przemysłu i zwiększenie jego innowacyjności, a także wzmocnienie odporności krajowej gospodarki na nieprzewidziane zdarzenia, wzmocnienie polskiego eksportu oraz poprawa globalnej konkurencyjności polskiej gospodarki – takie mają być efekty Polityki Przemysłowej Polski w perspektywie do roku 2030.
Rynek automatyki przemysłowej: trendy, szanse i zagrożenia
Jednocześnie rynekoczekuje, że wszelkie komponenty automatyki przemysłowej będą odpowiadać wymogom IoT, cyfryzacji czy właśnie, w szerszym ujęciu, czwartej rewolucji przemysłowej. – T rendy w automatyce przemysłowej od lat zmierzają w kierunku coraz większej automatyzacji oraz wykorzystania technologii cyfrowych i sztucznej inteligencji do optymalizacji …
Gdy powstaje spór na temat własności przemysłowej: mediacja czy ...
W niedawno upublicznionym projekcie nowego prawa własności przemysłowej, o którym pisaliśmy tu, w dziale III, uregulowano postępowanie koncyliacyjne. W uzasadnieniu do projektu stwierdzono, że istniejące w kodeksie postępowanie administracyjnego (kpa) przepisy dotyczące mediacji wydają się nie odpowiadać potrzebom sporów z zakresu własności …
wydatek konieczny czy zbędny?
Przeglądy techniczne bram przemysłowych, automatyki bramowej i urządzeń przeładunkowych – czy są to działania konieczne czy zbędne? Takie pytania często zadają sobie użytkownicy codziennej eksploatacji urządzeń bramowych. Brama przemysłowa, podobnie jak każde inne urządzenie mechaniczne, wymaga właściwej dbałości o stan techniczny. Niektóre podzespoły …
Forum Prawa Własności Przemysłowej, 23-24 września 2024
Potrzebujemy nowej ustawy czy wystarczy jedynie nowelizacja prawa własności przemysłowej? Co w zakresie prawa własności przemysłowej wymaga najpilniejszych zmian? Jak sprawić, aby prawo służyło rozwojowi innowacji w polskich przedsiębiorstwach? Urząd błyskawiczny, czyli krótsza procedura i wysoka jakość - czy to w ogóle możliwe? To jedynie kilka z wielu tematów, …
Wiaty przemysłowe – w zastępstwie lub jako uzupełnienie hali przemysłowej
Konstrukcja wiaty przemysłowej. Projektując i budując wiatę przemysłową należy bezwzględnie dopasować ją do obciążeń, na jakie może być ona narażona w całym swoim okresie użytkowania. Podstawowymi elementami wiaty przemysłowej jest zadaszenie, które opiera się najczęściej na dźwigarach i stalowych słupach (kształtownikach stalowych) albo …
Klimatyzacja w przemysłowych kuchniach: idealne warunki dla …
Jak zapewnić optymalną temperaturę w przemysłowej kuchni: rola klimatyzacji w komforcie pracy kucharzy. W przemysłowej kuchni, gdzie temperatura może szybko wzrosnąć z powodu działania urządzeń grzewczych, odpowiednia klimatyzacja jest kluczowa dla zapewnienia komfortu pracy kucharzy. Nadmierna ciepłota nie tylko wpływa negatywnie ...
Czy odczuwasz skutki rewolucji przemysłowej?
Ćwiczenie „Czy odczuwasz skutki rewolucji przemysłowej?" jest podsumowaniem zajęć dotyczących rewolucji przemysłowej w XIX wieku. Pozwoli ono uczniom i uczennicom zrozumieć, czym jest cywilizacja przemysłowa, poznać pozytywne i negatywne skutki uprzemysłowienia oraz dostrzec długofalowe efekty industrializacji. Zastosowanie ...
Pralka przemysłowa – sprawdź ofertę!
Charakterystyczną cechą pralki przemysłowej jest możliwość pracy w bardzo wysokich temperaturach. Pranie w 80 czy 90 stopniach Celsjusza byłoby szkodliwe dla pralki przeznaczonej do użytku domowego. Odpowiednio dostosowany sprzęt radzi sobie nie tylko z takimi wyzwaniami. Oczywiście, nie wszystkie tkaniny można prać w tak wysokiej ...
Przyszłość rynku pracy: zawód czy kompetencje?
Nasz stosunek do zmian także jest poddawany próbie. Uzasadniony niepokój może budzić niepewność, czy wybrany przez nas lub wymarzony zawód nadal będzie istniał za 10, 15 czy 20 lat. Coraz więcej ludzi będzie musiało się zmierzyć z faktem, że w swoim życiu będą musieli nawet kilka razy zmienić zawód (nie tylko miejsce pracy ...
Rewolucja przemysłowa i jej wynalazki: jak zmieniły świat
Rewolucja przemysłowa to okres gwałtownego rozwoju technologicznego, który rozpoczął się w XVIII wieku w Wielkiej Brytanii. Wprowadzenie nowych technologii i wynalazków, takich jak maszyna parowa, mechaniczne krosno czy kolej żelazna, przyczyniło się do ogromnych zmian w przemyśle, rolnictwie i transporcie. W efekcie, rewolucja przemysłowa …
Automatyka przemysłowa: Już nie tylko szansa, a konieczność
O ich słabości konkurencyjnej może świadczyć również fakt, że dla sporej części z nich automatyka przemysłowa jest tylko jedną z branż, w której są zaangażowani. Równolegle prowadzą oni swój biznes m . w elektronice przemysłowej, telekomunikacji czy np. branży kontrolno-pomiarowej. Taka struktura rynku wymaga zmian ...
Przemysł 4.0 – czym jest czwarta rewolucja przemysłowa?
Przemysł 4.0 jest również nazywany czwartą rewolucją przemysłową lub 4IR, ponieważ stanowi nowy etap w organizacji i kontroli łańcucha wartości przemysłowej. W tym artykule przedstawiamy główne cechy i korzyści związane z Przemysłem 4.0, a także wyzwania i możliwości dla firm, które chcą się dostosować do tej zmiany.
Co można opatentować? Krótki przewodnik po własności przemysłowej ...
Jest to więc kategoria ogólna, nadrzędna względem własności przemysłowej. Do własności intelektualnej zaliczymy więc własność przemysłową, ale również ochronę prawno-autorską (wraz z prawami pokrewnymi), ochronę baz danych czy ochronę przed nieuczciwą konkurencją i praktykami monopolistycznymi. Można zatem powiedzieć ...
Dieta przemysłowa czy miksowana?
Pacjent i jego bliscy w obliczu konieczności dożywiania pacjenta przez PEG lub zgłębnik na samym początku drogi napotykają dylemat czy lepsze będzie podawanie choremu diety miksowanej, czy raczej zastosowanie diety przemysłowej. Kiedyś bardzo często w dożywianiu pacjentów wykorzystywano domowe miksowane diety. Do dziś niektórzy ...
Leasing automatyki przemysłowej
W EFL nie przewidujemy ograniczeń pod względem wartości sprzętu, który weźmiesz w leasing. Sterowniki PLC, roboty czy komputery przemysłowe, linie pakujące i montażowe – możesz podpisać umowę na dowolne urządzenia automatyki przemysłowej, niezależnie od ich ceny.