Grupa fotowoltaiczna magazynująca energię wodoru

Grupa fotowoltaiczna magazynująca energię wodoru

Nasze produkty rewolucjonizują rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla stacji bazowych, zapewniając niezrównaną niezawodność i wydajność działania sieci.

System magazynowania wodoru jest Twoim osobistym magazynem sezonowym, który przechowuje energię wyprodukowaną latem do wykorzystania w miesiącach zimowych. Magazyn wodoru jest całkowicie bezpieczny i można go zainstalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Chętnie doradzimy, aby znaleźć idealne miejsce do przechowywania.

Eco-Prius

System magazynowania wodoru jest Twoim osobistym magazynem sezonowym, który przechowuje energię wyprodukowaną latem do wykorzystania w miesiącach zimowych. Magazyn wodoru jest całkowicie bezpieczny i można go zainstalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Chętnie doradzimy, aby znaleźć idealne miejsce do przechowywania.

Farma fotowoltaiczna

Farma fotowoltaiczna (elektrownia słoneczna) to potoczne określenie większych instalacji fotowoltaicznych położonych na gruncie. Takie elektrownie fotowoltaiczne wytwarzają zieloną energię w dzień i stanowią ważny czynnik transformacji energetycznej.

Magazyn energii wodorowy – ekologiczne rozwiązanie dla

Dzięki zastosowaniu wodoru jako nośnika energii, możliwe jest efektywne gromadzenie nadwyżek prądu produkowanego przez instalacje fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe i wykorzystywanie …

Energa z Grupy ORLEN inwestuje w nowe moce fotowoltaiczne …

Energa z Grupy ORLEN rozbudowała i uruchomiła także farmę fotowoltaiczną PV Gryf, której moc wynosi obecnie 25 MW. Pozwoli ona na zasilenie w czystą energię ok. 10 …

Orlen zaczął produkować zielony wodór. Energię czerpie z …

Instalacja w Odolanowie już rozpoczęła testową produkcję zielonego wodoru, wykorzystując energię elektryczną pochodzącą z farmy fotowoltaicznej o mocy prawie 0,5 MW. Koncern podkreśla, że wydajność instalacji, która korzysta z procesu elektrolizy, wynosi 20 ton wodoru rocznie. Wyprodukowane paliwo będzie łączone z gazem ziemnym i wprowadzane do …

Polenergia inwestuje w zielony wodór – nowa fabryka wodoru na …

Projekt H2Silesia wykorzysta energię z farm wiatrowych i fotowoltaicznych do produkcji zielonego wodoru, wpisując się w strategię dekarbonizacji Polski, tworzenia nowych …

Grupa ORLEN inwestuje w wodór

Grupa ORLEN podjęła już wcześniej działania w kierunku zagospodarowania wodoru w miejskim transporcie publicznym i kolejowym, podpisując listy intencyjne o współpracy z 17 polskimi miastami oraz czterema przedsiębiorstwami, będącymi potencjalnymi odbiorcami wodoru. Umożliwi to lokalizowanie inwestycji w miejscach o najwyższym potencjale do rozwoju …

Bateria Magazynująca Sofar Solar GTX5000

Bateria magazynująca energię Sofar Solar GTX5000. Bateria CATL o długim cyklu życia. Magazyny energii w hurtowych cenach - BeeIN.pl.

Grupa Polsat zbuduje stacje tankowania wodoru pięciu polskich …

Firma przewiduje, że wraz z rozwojem rynku wodoru w Polsce wykorzystanie stacji wodorowych będzie rosło i w perspektywie roku 2032 osiągnie poziom około 85 proc. Dodatkowo Grupa Polsat przygotowuje się do zakupu cystern do przewozu wodoru. Grupa ZE PAK i Grupa Polsat Plus realizuje także projekt budowy fabryki autobusów wodorowych oraz ...

Energetyka wodorowa

Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany …

Grupa Orlen wybuduje farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku

Grupa ORLEN, poprzez Energę Wytwarzanie, przejęła projekt budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 130 MW, która będzie w stanie zasilić czystą energią ponad 60 tys. gospodarstw domowych. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2025 roku i będzie największą farmą fotowoltaiczną Grupy ORLEN w południowej Polsce. Koncern posiada …

Jak powstaje energia z wodoru?

Wykorzystanie wodoru jako nośnika energii odbywa się głównie przez jego spalanie w celach ciepłowniczych lub w silnikach spalinowych przystosowanych do tego paliwa, ale przede wszystkim przez zasilanie ogniw paliwowych, które w efektywny sposób przekształcają energię chemiczną wodoru z powrotem w energię elektryczną, emitując jedynie wodę jako produkt …

Grupa Budimex będzie mieć drugą giga farmę fotowoltaiczną

Farma sprzedaje wyprodukowaną zieloną energię w kontrakcie PPA do zewnętrznego klienta. Giełdowa spółka rozpoczęła budowę wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej PV Kamelia o mocy 14 MW, zlokalizowanej koło Mszczonowa pod Warszawą, która ma być zenergetyzowana jeszcze w tym roku. Ten projekt kupiono z myślą o pokryciu ...

Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farmy fotowoltaicznej na …

Grupa Orlen. Rafineria Możejki będzie produkowała energię odnawialną. Rafineria w Możejkach, należąca do Grupy Orlen, zainwestuje w nowoczesną technologię fotowoltaiczną. Na terenie ...

Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?

Wodór, bo o nim mowa, jest coraz poważniej brany pod uwagę jako substancja magazynująca energię chemiczną. Energię taką można później zamienić w energię cieplną, mechaniczną lub elektryczną. W ostatnich latach prace nad powszechnym wykorzystaniem wodoru w tym zakresie nabrały szczególnie dużego tempa i niewątpliwie jest to ...

Kędzierzyńska spółka Grupy Azoty z własną ...

Grupa Azoty ZAK S.A. – wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupa Azoty - oddała do użytku instalację fotowoltaiczną o mocy 1 MW wraz z układem wyprowadzenia mocy. Celem inwestycji, wpisującej się w realizowany, strategiczny projekt korporacyjny „Zielone Azoty", jest optymalizacja zarządzania dobowym bilansem energii elektrycznej z wykorzystaniem …

Wodór z fotowoltaiki: perspektywa na (bliską) przyszłość?

Wartość tej inwestycji to blisko 500 mln zł. Instalacja ma powstać w gminie Przykona (woj. wielkopolskie) na terenach po eksploatacji węgla brunatnego. W gminie …

Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację

Na początku energia wytwarzana ze źródeł odnawialnych (na przykład z ogniw fotowoltaicznych czy turbin wiatrowych) jest wykorzystywana do produkcji wodoru z wody za …

Grupa Tauron zbuduje farmy fotowoltaiczne za 1 mld zł

Tauron Zielona Energia rozpoczął w Bałkowie w województwie świętokrzyskim budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 54 MW, która ma ruszyć z produkcją energii elektrycznej w 2025 roku. Katowicka grupa buduje już dwie inne duże elektrownie solarne: PV Proszówek o mocy 55 MW oraz PV Postomino o mocy 90 MW. Szacunkowe nakłady na budowę ...

Ponad 20 hektarów pod fotowoltaikę i wytwórnię wodoru

W gminie Żółkiewka ruszyły prace nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dopuszczającą budowę w Woli Żółkiewskiej farmy fotowoltaicznej i wytwórni wodoru. – Okoliczni mieszkańcy są o tych planach poinformowani, na razie nikt nie protestował przeciwko inwestycji – mówi Jacek Lis, wójt gminy Żółkiewka. 27 …

PGE Energia Odnawialna zbuduje z Grupą Azoty Siarkopol farmę …

Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol" podpisała dzisiaj list intencyjny w sprawie budowy farmy fotowoltaicznej przez PGE Energia Odnawialna, spółkę z Grupy Kapitałowej PGE. Instalacja o mocy 5 MW i rocznej produkcji 4,97 GWh w najbardziej prawdopodobnym wariancie będzie produkowała czystą energię na własne potrzeby Grupy …

Ten panel fotowoltaiczny zamiast energii będzie wytwarzać wodór

Belgijscy naukowcy zakładają, że dwadzieścia tego rodzaju paneli zapewni – nawet w okresie zimowym – wystarczającą ilość wodoru do ogrzania i dostarczenia energii …

Pierwsza na świecie instalacja produkcji wodoru w ...

W Elblągu działa pierwsza na świecie dwukierunkowa instalacja produkcji wodoru w oparciu o ogniwa stałotlenkowe, współpracująca z blokiem biomasowym BB20 elektrociepłowni. To efekt projektu, prowadzonego od trzech lat przez Centrum Badawczo-Rozwojowe im. Faradaya z Grupy Energa oraz Instytut Maszyn Przepływowych we współpracy …

Orlen zaczął produkować zielony wodór. Energię czerpie z …

Instalacja w Odolanowie już rozpoczęła testową produkcję zielonego wodoru, wykorzystując energię elektryczną pochodzącą z farmy fotowoltaicznej o mocy prawie 0,5 MW. Koncern podkreśla, że wydajność instalacji, która korzysta z procesu elektrolizy, wynosi 20 ton …

Produkcja wodoru z fotowoltaiki

Wodór powstały z fotowoltaiki to tzw. zielony wodór. Produkuje się go w ekologiczny sposób, z wykorzystaniem nadwyżek energii elektrycznej z OZE. Dzięki temu …

W Portugalii rusza ogromna farma fotowoltaiczna

Niedaleko Lizbony powstała największa europejska farma fotowoltaiczna EDP. Wyprodukuje energię w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu niemal 100 tys. gospodarstw domowych. Firma EDP …

Nowe stacje tankowania wodoru od Grupy Polsat Plus i ZE PAK

Spółki PAK-PCE Biopaliwa i Wodór oraz PAK-PCE Stacje H2 z Grupy Polsat Plus podpisały umowę grantową z Europejską Agencją Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA - The European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency) na realizację projektu w obszarze wodoru. Obejmuje ona budowę 5 ogólnodostępnych stacji …

Duża farma fotowoltaiczna w lubuskim już produkuje energię

W Chotkowie, w gminie Brzeźnica, ruszyła farma fotowoltaiczna o mocy 40 MWp. To trzecia inwestycja solarna EDP Renewables (EDPR) w polskim portfolio. Farma fotowoltaiczna zajmuje powierzchnię 47 ha i według szacunków wyprodukuje ponad 43 GWh energii elektrycznej w skali roku.

Landing

Instalacja fotowoltaiczna przetwarza energię promieniowania słonecznego na ekologiczną energię elektryczną. Zasada jej działania nie jest skomplikowana – panele fotowoltaiczne, zamontowane zwykle na dachu lub fasadzie domu wytwarzają prąd stały a następnie przesyłają go do inwertera, zwanego również falownikiem, który przetwarza energię na prąd o zmiennym natężeniu.

Koszt produkcji wodoru z wykorzystaniem PV spadnie do 0,7-1,8 …

Na prognozy dotyczące kosztów produkcji wodoru powołuje się portal PV-Magazine. Grupa europejskich naukowców pod przewodnictwem (ETIP-PV) spróbowała oszacować nakłady inwestycyjne (CAPEX) i operacyjne (OPEX) elektrolizy wodoru zasilanej energią słoneczną w skali użytkowej na najbliższe trzy dekady. Przewiduje, że koszt zielonego …

Enea inwestuje w OZE. Pozyskała farmę …

Grupa Enea zakupiła od PAD Res farmę fotowoltaiczną Genowefa, inwestycja mieści się pod Koninem i dysponuje mocą 35 MW. Enea realizuje strategię konsekwentnego zwiększania mocy OZE, tym razem …

W Maroku wyprodukują odnawialny wodór i amoniak na potrzeby …

1 · W Maroku wyprodukują odnawialny wodór i amoniak na potrzeby Europy. fot. /KAPSOM. Projekt o nazwie Chbika ma być pierwszym etapem budowy centrum …

Grupa Orlen przejmuje farmę fotowoltaiczną. Zielona energia dla …

"Elektrownia fotowoltaiczna, zlokalizowana nieopodal miejscowości Wałcz w województwie zachodniopomorskim, powiększyła portfel OZE Grupy Orlen o dodatkowe 10 MW" - oznajmił w środę koncern. Podkreślił, że inwestycja zaopatrzy w zieloną energię blisko 5 tys. gospodarstw domowych. Orlen wyliczył też, że posiada już ponad 100 MW ...

Wielka farma fotowoltaiczna powstanie w Osieku! PGE Energia …

Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol" podpisała 20 maja list intencyjny w sprawie budowy farmy fotowoltaicznej przez PGE Energia Odnawialna. Jak poinformowali przedstawiciele "Siarkopolu": "Elektrownia fotowoltaiczna powstanie na dziesięciu hektarach gruntów poeksploatacyjnych Grupy Azoty Siarkopol na terenie świętokrzyskiej …

Grupa ORLEN uruchomi nową farmę fotowoltaiczną

Grupa Kapitałowa ORLEN, do której należy Energa, jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250. Prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, …

Farmy fotowoltaiczne

Farmy fotowoltaiczne Sulechów 3 są zrealizowane przez spółkę celową Polenergia Farma Fotowoltaiczna 9 Sp. z o.o. Projekt zlokalizowany jest w Kruszynie w gminie Sulechów, w powiecie zielonogórskim, w województwie lubuskim. Składa się z dziewięciu instalacji fotowoltaicznych o mocy do 1 MW każda wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Łączna …

Więcej tematów

Co oferujemy

  • Zaawansowane rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla stacji bazowych.
  • Możliwość dostosowania konfiguracji w celu spełnienia konkretnych potrzeb operacyjnych.
  • Usługi instalacyjne i integracyjne dostosowane do wymagań klienta.
  • Zdalne monitorowanie i wsparcie konserwacyjne zapewniające bezproblemową pracę.
  • Kompleksowe programy szkoleniowe zapewniające efektywne zarządzanie systemem.
  • Konsultacje w zakresie strategii efektywności energetycznej i oszczędności kosztów.
  • Opcje ulepszeń i skalowalności umożliwiające dostosowanie do przyszłego rozwoju.
  • Eksperckie wsparcie techniczne i pomoc w rozwiązywaniu problemów.