Nowa energia i magazynowanie energii uczestniczą w polach energetycznych

Nowa energia i magazynowanie energii uczestniczą w polach energetycznych

Nasze produkty rewolucjonizują rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla stacji bazowych, zapewniając niezrównaną niezawodność i wydajność działania sieci.

Wydawnictwo „Nowa Energia" zorganizowało XI Konferencję Techniczną „Nowy Model Energetyki", która odbyła się w dniach 21-23 listopada 2023 r. w Kazimierzu Dolnym. Wydarzenie skierowane było do biznesu w obszarze energetyki i środowiska. W Konferencji uczestniczyli przedstawiciele kadry zarządzającej i inżynieryjnej przedsiębiorstw …

XI Konferencja Techniczna „Nowy Model Energetyki"

Wydawnictwo „Nowa Energia" zorganizowało XI Konferencję Techniczną „Nowy Model Energetyki", która odbyła się w dniach 21-23 listopada 2023 r. w Kazimierzu Dolnym. Wydarzenie skierowane było do biznesu w obszarze energetyki i środowiska. W Konferencji uczestniczyli przedstawiciele kadry zarządzającej i inżynieryjnej przedsiębiorstw …

Kwestie prawne i regulacyjne związane z elektrowniami ...

Memorandum zakłada także wspólne działania w ww. obszarach oraz w zakresie szkoleń i opracowywania rozwiązań regulacyjnych dla zapewnienia bezpieczeństwa tej technologii. W czerwcu podpisano warunki realizacji (ToR) porozumienia o współpracy w SMR-ów. Powołano komitet do spraw zaawansowanych technologii jądrowych i SMR.

Priorytety transformacji energetyki na początku 2024 r ...

W przypadku zainstalowania magazynów domowych przez 1 mln prosumentów, możliwe jest uzyskanie zdolności magazynowania nawet kilkunastu GWh energii, co przy inteligentnym zaprogramowaniu cykli ładowania i wykorzystania mocy na potrzeby domowe lub w zorganizowanych grupach lokalnych, może przyczynić się zarówno do zwiększenia ilości …

Podsumowanie sytuacji energetycznej w Polsce w 2022 r. – Nowa Energia

– Musimy mieć świadomość, że należy przyspieszyć przebudowę miksu energetycznego, czyli inaczej mówiąc w miejsce węgla kamiennego i węgla brunatnego stosować odnawialne źródła energii i energia jądrowa. Bardzo szybko, tak szybko, jak tylko jest to możliwe należy zwiększać moce produkcyjne w energetyce wiatrowej i fotowoltaicznej, uruchomić na …

Już w 2026 roku PGE uruchomi największy w Europie magazyn energii …

Do końca września 2026 roku Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje uruchomić największy w Polsce i jeden z największych w Europie bateryjny magazyn energii. Gigant o pojemności 900 MWh i mocy 263 MW będzie zlokalizowany w Żarnowcu, tuż obok Elektrowni Szczytowo-Pompowej PGE.

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Art. 3 pkt 59a pr. ener. – „magazynowanie energii" to magazynowanie energii elektrycznej lub przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie …

Ogłoszenie o I naborze „Nowa Energia" w obszarze nr 4 …

Ogłoszenie o I naborze „Nowa Energia" w obszarze nr 4 „Produkcja, transport, magazynowanie i wykorzystanie wodoru" Ogłoszenie o naborze Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza I nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Nowa Energia" w obszarze „Produkcja, transport, magazynowanie i wykorzystanie wodoru".

Magazynowanie energii elektrycznej kluczem do sukcesu …

Według firmy badawczej IDTechEx, magazynowanie energii w zastosowaniach mobilnych i stacjonarnych zwiększy roczny popyt na miedź o 2,3 mln ton do 2029 r.[3]. W najbliższych latach warto zwrócić uwagę na technologię produkcji baterii, która jest często postrzegana jako posiadająca duży potencjał w zakresie dekarbonizacji systemów …

PODCAST: Branże elektromobilności i magazynowania energii. Czym żyły w ...

Podczas dorocznego spotkania w Odense, ministrowie energii z krajów współpracujących w ramach North Seas Energy Cooperation (NSEC) przedstawili rekomendacje dla Komisji Europejskiej. Celem jest przekształcenie obszarów Morza Północnego w centrum zielonej energii dla Europy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Belgii,…

Magazynowanie energii elektrycznej

Przed polskimi przedsiębiorcami, którzy zgłoszą się do przedsięwzięcia „Magazynowanie energii elektrycznej", stoi duże wyzwanie. NCBR postawiło w projekcie jasny cel: opracowanie taniego w utrzymaniu i wydajnego magazynu energii, którego użyteczność wyniesie około 7 lub więcej lat, a do jego budowy wykorzystane zostaną materiały w 95% …

Cable pooling – niezbędne narzędzie do ...

Cable pooling – niezbędne narzędzie do przyspieszenia inwestycji energetycznych i obniżenia cen energii. 2023-07-24 . 2023-07-24. Podziel się. Facebook X Pinterest LinkedIn. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na zieloną energię, coraz mocniej wybrzmiewa problem rosnących ograniczeń, które dotyczą warunków przyłączenia do sieci …

Nowy kształt wspólnego rynku energii – przyszłość europejskiej ...

Bieżącą strukturę rynku energii elektrycznej w Unii Europejskiej reguluje rozporządzenie w sprawie rynku wewnętrznego energii elektrycznej (UE) 2019/943 oraz dyrektywa w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii elektrycznej (UE) 2019/944, przyjęte w maju 2019 r. w ramach pakietu „Czysta energia dla wszystkich Europejczyków". …

Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych …

25 paź 2021 Możliwość komentowania Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych szansą dla stabilnych dostaw prądu została wyłączona. W Polsce powstaną nowe elektrownie szczytowo-pompowe, a już istniejące zostaną gruntownie zmodernizowane, co znacznie poprawi bilans energetyczny kraju. Wspólne działania na rzecz rozwoju w pełni …

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w wielkoskalowym elektrochemicznym magazynie energii. Promesa została wydana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. – Grupa PGE pracuje nad budową największego …

Energetyka jutra – suwerenna, bezpieczna i gwarantująca …

Zaplanowanie bardziej intensywnego rozwoju źródeł odnawialnych, skorelowanego z rozwojem narzędzi zwiększania elastyczności systemu (magazynowanie energii, usługi systemowe, wykorzystanie źródeł rozproszonych i prosumenckich w powiązaniu z łączeniem sektorów energii elektrycznej i ciepła oraz autokonsumpcja energii), zgodnie z …

Jak zmienia się struktura produkcji energii ...

Na giełdzie energii elektrycznej obserwowane są dalsze spadki cen. Równomierna dostawa w każdej godzinie doby przyszłego roku (w tzw. pasku – instrument BASE) była handlowana o 11% niżej, za średnio 489,3 zł/MWh, a w godzinach szczytowych (PEAK5) o 8% niżej, za 548,7 zł/MWh. Wycena dostaw na rynku SPOT (RDN) spadła o 19%, …

VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i ...

Kluczowe obszary, które zostały poruszone, to: energetyka jądrowa, wodór, materiały kwantowe, morska energetyka wiatrowa, zagrożenia w cyberprzestrzeni, współpraca w cyberbezpieczeństwie, magazynowanie energii, operacje wpływu w kontekście rosyjskich projektów energetycznych, bezpieczeństwo energetyczne państw wschodniej flanki NATO w …

Magazyn Nowa Energia

Magazyn trafia bezpośrednio do przedstawicieli kadry zarządzającej, inżynieryjnej, technicznej, marketingowej oraz naukowo-badawczej przedsiębiorstw i instytucji branży energetycznej. …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z magazynowaniem energii w roku 2023, przyglądając się kluczowym wyzwaniom oraz trendom, …

Lepsze magazynowanie energii w UE impulsem do dekarbonizacji

Energia z odnawialnych źródeł to coraz większa część europejskiego koszyka energetycznego, posłowie proponują efektywniejsze magazynowanie jej, np. w postaci wodoru …

Nowa Energia 03/2023 – Magazyn Nowa Energia

Staramy się odzyskać energię z wiatru, wody, słońca i przetworzyć ją na energię elektryczną lub cieplną potrzebną w każdym naszym domu. Prace nad odzyskaniem energii trwają od wielu lat …

Magazyny energii a transformacja energetyczna. (Część 1)

Globalne inwestycje w magazyny energii znacząco wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat, napędzane przez rosnący udział odnawialnych źródeł energii oraz postępującą …

Transformacja energetyczna – zapotrzebowanie na źródła energii ...

Prognoza zapotrzebowania na źródła energii pierwotnej w perspektywie 2040 r. Wyniki badania eksperckiego. W wyniku badań sformułowane zostały prognozy miksu technologii energetycznych, w których odbudowany zostanie krajowy system w perspektywie 2040 r. Wyniki badań, w porównaniu do prognoz przedstawionych w PEP 2040 zawiera tabela 1 ...

Konferencja Transformacja energetyczna

4 kwietnia 2022 r. w Głównym Instytucie Górnictwa odbyła się konferencja pt. Transformacja energetyczna – zapotrzebowanie na źródła energii pierwotnej w perspektywie 2040 r., w które uczestniczyli przedstawiciele branży górniczej i energetycznej oraz Podsekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego …

Pierwszy prosument zbiorowy w Polsce już działa!

Na początku lipca br. zaczął działać pierwszy w Polsce prosument zbiorowy. Umożliwiła to współpraca, w której brał udział Interdyscyplinarny Zakład Analiz Energetycznych (IDEA), będący częścią Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Indywidualna produkcja energii cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Energię na własne ...

Więcej tematów

Co oferujemy

  • Zaawansowane rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla stacji bazowych.
  • Możliwość dostosowania konfiguracji w celu spełnienia konkretnych potrzeb operacyjnych.
  • Usługi instalacyjne i integracyjne dostosowane do wymagań klienta.
  • Zdalne monitorowanie i wsparcie konserwacyjne zapewniające bezproblemową pracę.
  • Kompleksowe programy szkoleniowe zapewniające efektywne zarządzanie systemem.
  • Konsultacje w zakresie strategii efektywności energetycznej i oszczędności kosztów.
  • Opcje ulepszeń i skalowalności umożliwiające dostosowanie do przyszłego rozwoju.
  • Eksperckie wsparcie techniczne i pomoc w rozwiązywaniu problemów.