Zaproś europejską elektrownię magazynującą energię

Zaproś europejską elektrownię magazynującą energię

Nasze produkty rewolucjonizują rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla stacji bazowych, zapewniając niezrównaną niezawodność i wydajność działania sieci.

15 kwietnia 2023 r. Niemcy wyłączyli trzy elektrownie atomowe. Przez Berlin przetoczyły się protesty zwolenników i przeciwników. – To duży błąd strategiczny i widać już konsekwencje – ocenia w rozmowie z INNPoland.pl Jakub Wiech, ekspert energetyczny. Niemcy importują energię od sąsiadów i skręcają w stronę węgla.

Niemcy wyłączyli ostatnie elektrownie jądrowe ...

15 kwietnia 2023 r. Niemcy wyłączyli trzy elektrownie atomowe. Przez Berlin przetoczyły się protesty zwolenników i przeciwników. – To duży błąd strategiczny i widać już konsekwencje – ocenia w rozmowie z INNPoland.pl Jakub Wiech, ekspert energetyczny. Niemcy importują energię od sąsiadów i skręcają w stronę węgla.

Elektrownia wiatrowa: wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Punkt zwrotny nastąpił w 1887 roku, gdy Charles F. Brush, innowator i pionier w dziedzinie energetyki, stworzył pierwszą na świecie automatyczną elektrownię wiatrową. Ta niezwykła konstrukcja nie tylko stanowiła przełom w kontekście produkcji energii, ale również zapoczątkowała rozwój współczesnych technologii turbin wiatrowych, które dzisiaj dostarczają …

Elektrownia wiatrowa – jak działa i ile energii może wytworzyć?

Ilość prądu wytworzonego przez elektrownię wiatrową zależy od wielu czynników. Wśród nich można wyróżnić m . rodzaj wiatraka, zainstalowaną moc, warunki pogodowe, czy efektywność. Warto również dodać, że siła wiatru zależy od jego prędkości. Jeśli ta się podwaja — moc zwiększa się aż czterokrotnie. Przykładowo — elektrownia wiatrowa o mocy 2 MW w ciągu …

Niemcy: Powrót elektrowni na węgiel kamienny – EURACTIV.pl

Spory o gaz i atom w rządzie. W miniony weekend w niemieckim rządzie pojawiły się spory dotyczące wytwarzania energii elektrycznej z gazu. Minister finansów Christian Lindner (FDP) wezwał do zaprzestania tego i umożliwienia dalszego funkcjonowania elektrowni jądrowych. „Musimy pracować, aby kryzysowi gazowemu nie towarzyszył kryzys elektroenergetyczny", …

W centrum uwagi: Energia odnawialna w Europie

Proces przekształcania tych źródeł odnawialnych w energię nie powoduje emisji żadnych gazów cieplarnianych netto. Dlatego energia odnawialna nazywana jest również „czystą energią". Można ją wykorzystać do bezpośredniego wytwarzania energii elektrycznej lub cieplnej na potrzeby naszych domów i przemysłu. Energia z biogazów ...

Jak działa elektrownia szczytowo-pompowa? Jezioro w roli …

Przetwarzanie energii. Pozyskana w ten sposób energia jest wykorzystywana do wygenerowania napięcia elektrycznego (np. w naszych domowych gniazdkach elektrycznych wynosi ono 230 V). Tu jednak pojawia się problem: energii elektrycznej nie można zmagazynować, musi zostać powtórnie przetworzona na inny rodzaj energii.. Energia …

W Polsce powstanie największy magazyn energii w Europie.

Europa szybko zwiększa wykorzystanie energii odnawialnej, aby osiągnąć cele klimatyczne. W systemie opartym na niestabilnej energii ze źródeł odnawialnych baterie …

Dania: Powstanie pierwsza na świecie sztuczna wyspa energetyczna …

Dania wybuduje na Morzu Północnym pierwszą na świecie wyspę produkującą i magazynującą energię elektryczną ze źródeł odnawialnych - poinformowało w czwartek duńskie ministerstwo klimatu, energii i zaopatrzenia po uzyskaniu zgody parlamentu. Sztuczna wyspa, zlokalizowana 80 km od zachodniego wybrzeża Jutlandii, ma połączyć setki dużych morskich …

Największy magazyn energii w Europie PGE zbuduje w Żarnowcu

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …

Rozpoczyna się budowa największego magazynu energii …

Projekt budowy wielkoskalowego Bateryjnego Magazynu Energii Elektrycznej (BMEE) przy Elektrowni Szczytowo-Pompowej (ESP) Żarnowiec o mocy nie mniejszej niż 200 …

Mała energetyka wodna i unijny Zielony Ład

wodnymi, które zatrzymują elektrownię w czasie migracji ryb. Wypuszczanie wody przez zamknięcia jazu przyciąga migrujące gatunki ryb, takie jak łosoś, do mijania elektrowni podczas ich migracji w górę i w dół rzeki. Źródło: Statkraft getyki …

Słowacja zamknęła ostatnią elektrownię węglową. To skąd oni …

Słowacja zamknęła ostatnią elektrownię węglową. To skąd oni teraz czerpią energię? Po 58 latach pracy została wyłączona słowacka elektrownia węglowa Vojany. Była to ostatnia z elektrowni wykorzystujących paliwa kopalne. Na jakim źródle energii będzie teraz polegać Słowacja?

Energetyka atomowa w Unii Europejskiej

Energetyka jądrowa pokrywa obecnie około 26% zapotrzebowania na energię elektryczną w państwach Unii Europejskiej (por. temat Czy w Polsce warto inwestować w atom?). Siłownie atomowe funkcjonują w 30 państwach na całym świecie, z czego ponad ⅓ wszystkich krajów należy do Unii Europejskiej (ryc. 1). W największym stopniu ...

PGE uruchamia największy w Europie przetarg na rozproszone …

Polska Grupa Energetyczna (PGE) ogłosiła największy w Europie przetarg na realizację rozproszonych magazynów energii elektrycznej. W ramach projektu powstanie 26 …

PGE wybuduje największy magazyn energii w Europie

Projekt magazynu energii PGE uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w wielkoskalowym elektrochemicznym magazynie energii …

Turcja: wschodzące mocarstwo atomowe. Zależne od Rosji?

Rosja ma wybudować drugą elektrownię atomową w Turcji. Tureccy eksperci w sprawach energetyki odradzają Ankarze uzależnianie się od Rosji. Jako negatywny przykład wymienia się Niemcy.

Elektrownia Bełchatów największym emitentem CO2 w UE

W ubiegłym roku Bełchatów wyemitował 30 mln ton CO2. Elektrownia Bełchatów wyemitowała w 2020 r. ponad 30 mln ton CO2.To tylko o 8 proc. mniej niż w 2019 roku. W 2018 r. bełchatowska elektrownia wyemitowała do atmosfery 38,3 mln ton dwutlenku węgla, …

Energia pływowa

POWRÓT: Energia pływowa: W korzystnych warunkach topograficznych możliwe jest wykorzystanie pływów morza. Ujście rzeki wpływającej do morza i wysokie jej brzegi umożliwiają budowę zapory, pozwalającej na wpłynięcie wód morskich …

Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...

Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, którą 7 maja 2024 r. przyjęła Rada Ministrów, jest przedłużenie rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii, którzy znajdują się …

NASA mierzy emisje elektrowni Bełchatów

Agencja kosmiczna NASA zmierzyła wahania ilości dwutlenku węgla emitowanego przez największą europejską elektrownię węglową – elektrownię Bełchatów. Jak zaznaczają eksperci, to pierwsze tego rodzaju badanie, które może utorować drogę do niezależnego globalnego monitorowania emisji gazów cieplarnianych spowodowanych przez …

Jest nowy prezes spółki, która zbuduje pierwszą elektrownię …

Pod koniec lipca Anna Łukaszewska-Trzeciakowska pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej mówiła w rozmowie z „Rzeczpospolitą", że kluczowym krokiem będą rozmowy z Komisją Europejską na temat modelu wsparcia publicznego, który musi być notyfikowany. - Te całościowe rozmowy z Komisją Europejską rozpoczniemy jesienią tego …

Przydomowa elektrownia wiatrowa – czy to się opłaca?

Przydomowa elektrownia wiatrowa to zespół połączonych ze sobą urządzeń, które wytwarzają i magazynują energię elektryczną na potrzeby pojedynczego gospodarstwa domowego. Jej budowa nie jest skomplikowana – ani techniczne, ani prawnie. W skład przydomowej elektrowni wiatrowej wchodzą następujące elementy: turbina wiatrowa, licznik, …

Energa uruchomiła największą elektrownię słoneczną w Polsce

Grupa Energa uruchomiła w gminie Czernikowo koło Torunia największą w Polsce farmę fotowoltaiczną o mocy prawie 4 MW. Dzięki budowie kolejnej inwestycji w OZE spółka wpisuje się w globalny trend rozwijania innowacyjnych technologii przyjaznych środowisku. Energa w ramach realizacji swojej strategii zakłada zwiększenie udziału OZE w posiadanych …

Przydomowa elektrownia wiatrowa – cena, jak działa?

Energetyka wiatrowa i fotowoltaika to najszybciej rozwijające się obszary OZE. Rosnące ceny prądu oraz potrzeba ochrony klimatu i redukcji gazów cieplarnianych miały wpływ na to, że rozwój odnawialnych źródeł energii został uznany za globalny priorytet gospodarczy. Przy czym jednym z najszybciej rozwijających się obszarów OZE jest nie tylko fotowoltaika, ale …

Francuzi zamkną najstarszą elektrownię atomową

Jesteśmy niezależnym i jedynym w Polsce medium zajmującym się wyłącznie polityką europejską. To wielki zaszczyt, że możemy codziennie dostarczać dziesiątkom tysięcy czytelników najnowsze informacje na temat wydarzeń politycznych i społecznych dziejących się w Europie. Ale to również wielka odpowiedzialność, dlatego w naszej codziennej pracy kierujemy …

Własny prąd, czyli domowa elektrownia słoneczna lub wiatrowa …

Elektrownia w każdym domu. Jak wyglądają dziś urządzenia do wytwarzania energii elektrycznej, które można zastosować w domowej elektrowni?. Jedne z najpopularniejszych to ogniwa fotowoltaiczne, w których ma miejsce bezpośrednia przemiana światła słonecznego w energię elektryczną.Typowe fotoogniwa krzemowe o wymiarach mniej …

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …

Pierwsza elektrownia atomowa w Polsce: Rząd ma propozycję …

Groźba blokady przez Komisję Europejską podjętej przez rząd decyzji o wyborze, z pominięciem tzw. konkurencyjnej procedury, amerykańskiego koncernu Westinghouse, jako dostawcy technologii dla pierwszej w Polsce elektrowni atomowej pozostaje realna. Rząd jest tego świadomy i próbuje przeciwdziałać tej sytuacji. Znamy plany gabinetu …

Szef EDF w Polsce: druga elektrownia jądrowa może ruszyć w …

Jeśli decyzja o postawieniu drugiej elektrowni jądrowej zapadnie szybko, to budowa jej pierwszego bloku może zakończyć się w terminie przewidzianym w polskim programie, czyli w 2039 r. — zapewnia Thierry Deschaux, dyrektor generalny EDF w Polsce. — Jednak by ten harmonogram był realny, decyzja polityczna o tym, czy Polska w ogóle chce …

Elektrownie wiatrowe w Polsce | enerad.pl

Pierwszą elektrownię wiatrową zbudował w 1878 Charles F. Brush. Wirnik miał średnicę 17 metrów i zbudowany był z 144 łopat z drzewa cedrowego, moc turbiny natomiast wynosiła 12 kW. Działała ono przez 20 lat, ładując akumulatory znajdujące się w jego posiadłości Ch.F. Bruscha. Innym pionierem i zarazem badaczem wykorzystania energii wiatru był duński …

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …

Indie budują największą elektrownię na świecie. Dostarczy energię …

Indie budują największą elektrownię na świecie. Dostarczy energię do milionów domów Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 2024 rok będzie najgorętszym rokiem od czasu pomiarów, a tym samym pobije rekord z roku 2023. Zmiany klimatu, o których mówi się od kilkudziesięciu lat, dają się ludzkości coraz bardziej we znaki ...

Orlen otwiera specyficzną elektrownię. Polacy dostaną energię …

Orlen otwiera specyficzną elektrownię. Polacy dostaną energię wprost ze ścieków Orlen podjął kolejne kroki w kierunku jeszcze efektywniejszego przeprowadzenia transformacji energetycznej własnego koncernu. W zakładzie w Płocku została otwarta elektrownia wodna oczyszczonymi uzdatnionymi ściekami. Okazuje się, że będzie ona w ...

Skuteczniejsze magazynowanie nadwyżek energii elektrycznej …

Unia Europejska stawia wymagania dotyczące metod magazynowania energii, aby znacząco zwiększyć udział nieciągłych zasobów energii odnawialnej, takich jak wiatr czy …

Więcej tematów

Co oferujemy

  • Zaawansowane rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla stacji bazowych.
  • Możliwość dostosowania konfiguracji w celu spełnienia konkretnych potrzeb operacyjnych.
  • Usługi instalacyjne i integracyjne dostosowane do wymagań klienta.
  • Zdalne monitorowanie i wsparcie konserwacyjne zapewniające bezproblemową pracę.
  • Kompleksowe programy szkoleniowe zapewniające efektywne zarządzanie systemem.
  • Konsultacje w zakresie strategii efektywności energetycznej i oszczędności kosztów.
  • Opcje ulepszeń i skalowalności umożliwiające dostosowanie do przyszłego rozwoju.
  • Eksperckie wsparcie techniczne i pomoc w rozwiązywaniu problemów.