Zarządzanie bezpieczeństwem i kontrola budowy elektrowni magazynujących energię
Nasze produkty rewolucjonizują rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla stacji bazowych, zapewniając niezrównaną niezawodność i wydajność działania sieci.
Mając już dziś ponad 20 GW w OZE (z przyrostem min 3 GW rocznie), potrzebujemy źródeł stabilizujących (np gazowych) i magazynujących nadwyżki w systemie (np szczytowo pompowe) a nie pracujących w podstawie sztywnych 3 GW za 10 lat. Przejściowo trzeba kupowć energię za granicą (robimy to od wielu lat, Szwecja, Litwa, Niemcy). Ludzie …
Robimy milowy krok do budowy elektrowni atomowej w Polsce
Mając już dziś ponad 20 GW w OZE (z przyrostem min 3 GW rocznie), potrzebujemy źródeł stabilizujących (np gazowych) i magazynujących nadwyżki w systemie (np szczytowo pompowe) a nie pracujących w podstawie sztywnych 3 GW za 10 lat. Przejściowo trzeba kupowć energię za granicą (robimy to od wielu lat, Szwecja, Litwa, Niemcy). Ludzie …
Zarządzanie bezpieczeństwem w kontekście bezpieczeństwa …
Zarządzanie bezpieczeństwem jest istotną działalnością państwa zapewniającą mu istnienie, rozwój i realizację własnych interesów. Szczególnym rodzajem zarządzania bezpieczeństwem jest zarządzanie kryzysowe, definiowane jako szczególny rodzaj działalności organów administracji publicznej, będące elementem kierowania bez pieczeństwem narodowym, które …
Magazynowanie energii
Jeśli trzeba odzyskać energię w ciągu kilku sekund lub nawet milisekund, najlepszą do tego metodą będzie koło zamachowe (bezwładniki), które magazynuje energię w postaci kinetycznej. Urządzenie takie rozpędzamy w przypadku nadmiaru energii, a przy zwiększonym zapotrzebowaniu wyhamowujemy, odzyskując ją. Energia elektryczna pochodzi z …
Techniczne i ekonomiczne aspekty budowy małych elektrowni …
Techniczne i ekonomiczne aspekty budowy małych elektrowni wodnych Streszczenie. Realizacja praktyczna ma ł ... elektrowni wodnych (MEW) Z reguły podstawowym kryterium podziału jest wielkość mocy zainstalowanej elektrowni. Według opinii ESHA (European Small Hydro Association), Komisji Europejskiej i UNIPEDE (International Union of Producers and …
Rozwiązanie techniczne systemu magazynowania energii …
Mikro-siatka (Mikro-siatka), znana również jako mikrosieć, odnosi się do małego systemu wytwarzania i dystrybucji energii składającego się z rozproszonych źródeł energii, urządzeń magazynujących energię (systemy magazynowania energii 100 kWh – 2 MWh), urządzeń do przetwarzania energii, odbiorów, urządzeń monitorujących i zabezpieczających itp. zasilanie …
Kehua liderem w zakresie bezpieczeństwa magazynowania energii
Przegląd projektu ochrony przeciwpożarowej i akceptacja stacjonarnych elektrochemicznych magazynów energii, skonstruowanych w formie niezależnych elektrowni magazynujących energię o mocy znamionowej mniejszej niż 500 kW lub energii znamionowej mniejszej niż 500 kWh, powinny opierać się na zastosowaniu zaleceń przewodnika, a system …
Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem
Podręcznik obejmuje wiedzę o zarządzaniu jakością produkcji i bezpieczeństwem produktu. Autorzy przedstawili: historię, filozofię i istotę jakości; pomiar i ocenę jakości; środowisko i zasady zarządzania jakością; normalizację (system zarządzania jakością według norm ISO serii 9000); systemy oceny zgodności (bezpieczeństwa produktu); samoocenę organizacji; koszty ...
Elektrownia jądrowa blisko nas – bezpieczeństwo jest priorytetem
Podstawową zasadą funkcjonowania elektrowni jądrowej jest priorytet bezpieczeństwa. To oznacza, że elektrownia jądrowa nie tylko musi spełniać rygorystyczne standardy oraz przepisy polskiego i międzynarodowego prawa, ale też zapewniać bezpieczeństwo jej funkcjonowania poprzez zastosowanie systemów i barier bezpieczeństwa.
Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …
Jest to więc obowiązek budowy odpowiednich połączeń między sieciami należącymi do poszczególnych przedsiębiorstw energetycznych, obowiązek ich modernizacji, w tym w celu podniesienia poziomu dopuszczalnych obciążeń w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na moc. Z przepisów tych nie wynika jednak, by publicznoprawny …
Chcemy zwiększyć możliwości budowy nowych elektrowni …
Zwiększenie możliwości budowy nowych lądowych elektrowni wiatrowych – to będzie najważniejszy efekt projektowanej ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Zespół do spraw Programowania Prac Rządu podjął decyzję o wpisie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.
Zarządzanie bezpieczeństwem i jakością w lotnictwie
zarządzanie bezpieczeństwem współczynniki bezpieczeństwa (SPI) planowanie bezpieczeństwa działanie grup zarządzania bezpieczeństwem (SRB i SAG) przedstawiciele zespołu bezpieczeństwa (focal point/local SMS representative) Polityka i promocja bezpieczeństwa. 12. polityka bezpieczeństwa kultura organizacyjna kultura bezpieczeństwa Just Culture szkolenia …
Rola bezpieczeństwa w zarządzaniu przedsiębiorstwem
i kontrola. Zarządzanie w praktyce polega na umiejętnym równoważeniu i harmonizowaniu ZESZYTY NAUKOWE UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO nr 855 Finanse, Rynki Finansowe, Ubezpieczenia nr 74, t. 2 (2015) DOI: 10.18276/frfu.2015.74/2-01 s. 11–19 * Praca naukowa została zrealizowana w ramach pracy statutowej nr 11.11.100.693. ** dr hab. Patrycja Bąk, …
System zarządzania bezpieczeństwem informacji
Implementacja systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji w firmie zarządzanie bezpieczeństwem informacji. Wdrażanie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji w firmie to kluczowy krok w zapewnieniu ochrony poufności, integralności i dostępności danych. Istnieje wiele aspektów, które należy uwzględnić podczas implementacji tego …
Energa zakończyła modernizację elektrowni Żydowo
Elektrownie szczytowo-pompowe pełnią funkcję akumulatorów magazynujących energię. Dlatego też są one niezbędne w przypadku awarii bądź zakłóceń systemu elektroenergetycznego. W czasie, kiedy w systemie występują nadwyżki mocy elektrycznej, np. w tzw. dolinie nocnej, elektrownia pobiera ją z sieci i pompuje wodę ze …
Zarządzanie bezpieczeństwem pracy
Bibliografia. Chomątowska B. (2011), Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wrocław Ejdys J. (2010), Kształtowanie kultury bezpieczeństwa i higieny pracy w organizacji, Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockie, Białystok Ejdys J., Kobylińska U., Lulewicz-Sas A. (2012), …
Perspektywy rozwoju małych elektrowni wodnych w Polsce na …
750 małych elektrowni wodnych, stanowią- cych 0,56 proc. mocy zainstalowanej w Kra-jowym Systemie Elektroenergetycznym. Po-nadto liczba nowych inwestycji jest znikoma. Wynika to głównie z wysokich nakładów in - westycyjnych na budowę małych elektrowni wodnych, ponieważ często wiąże się to rów-nież z koniecznością budowy jazu, co zwięk - sza nakłady nawet …
E‑book
Plan powinien określać odpowiedzialność osób za zarządzanie bezpieczeństwem na placu budowy oraz procedury komunikacji i raportowania w przypadku zagrożeń i incydentów. Konieczne jest wyznaczenie osób odpowiedzialnych za monitorowanie przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i wdrażanie działań poprawczych. Kontrola i audyty bezpieczeństwa. Plan …
Korzyści i zagrożenia wynikające z budowy elektrowni jądrowej w …
autor omawia kwestię budowy elektrowni jądrowych w Polsce, wskazując na fakt eliminacji węgla i gazu z produkcji energii elektrycznej w celu ograniczenia emisji CO 2. Konieczność budowy elektrowni jądrowej wynika również z faktu, że energia pozyskiwana z tzw. odnawialnych źródeł energii nie zaspokoi w pełni zapotrzebowania na energię, jednak przed rozpoczęciem jej …